راهنمای بازی پابجی موبایل برای مبتدی ها و ترفند ها

راهنمای بازی پابجی مبتدیان

بازی player unknown’s playground  یا اسم بیشتر شناخته شده اون یعنی پابجی، از پرطرفدار ترین بازی های این روزهاست. سال گذشته بیشتر از ۲۵ میلیون نسخه برای کامپیوتر فروخته و در مسیر تاخت و تاز برای ۳ میلیون نسخه روی ایکس باکسه، در حالی که بازی از دسامبر سال قبل در دسترس قرار گرفته.

پس جای تعجبی نداره که همه تلاش می کنن تا سبک بتل رویال پابجی رو تقلید کنن. اما این بتل رویال چیه و چرا باید برای ما مهم باشه؟

در اصل این سبک بازگویی از فیلم ژاپنی بتل رویال در سال ۲۰۰0 و نمونه امروزی تر اون یعنی فیلم Hunger Games است. صدها بازیکن به دنیایی آورده شده و با یک چتر نجات و لباس تنشان، از هواپیما پایین میپرن و وقتی که به سلامتی فرود اومدن، به دنبال تجهیزات و اسلحه می گردن و برای آخرین بازمانده بودن مبارزه می‌کنن.

این داستان ممکنه وحشتناک به نظر برسه، ولی نترسید. اینجا نکاتی را برای زنده موندن در این بازی بکش یا بمیر براتون توضیح میدیم.

نکات و ترفند ها برای پابجی باز های مبتدی

این لیست چیزهاییه که قبل از بازی کردن حتما باید بدونید.

١- اهداف را بشناسید.

اکثر بازی های تفنگی هدف یکسانی دارن، درسته؟ البته نه همیشه. ایده اصلی پشت بازی پابجی زنده موندنه. چه به معنی مبارزه باشه یا قایم شدن. این هدف نهایی شماست. بیشتر از بقیه زنده بمون به هر طریقی که ممکنه(البته منظور توی بازیه).  پابجی برای هر فصل، سیستم رده‌بندی داره و اونهایی که با موفقیت تعداد کشته ها، همکاری کردن و اهداف شخصی خودشون رو به پایان برسونن زنده خواهند موند.

اگه قصد داری تمام مدت قایم بشی بهتره بیخیالش شی چون بازی از طرز فکر تو حمایت نمیکنه. مورد دیگه اینه که پابجی بازیکن ها رو مجبور میکنه تا کنار هم جمع بشن. تو همین مطلب راجع بهش بیشتر توضیح میدیم ولی در اصل بهتره که تفنگ و تجهیزات پزشکی رو اول بازی بدون کشته شدن به دست بیاری.

٢- بدونی چه موقع باید فرود بیای.

هر دست بازی پابجی با ۱۰۰ بازیکن شروع میشه و اونها سوار هواپیماهایی هستن که مسیرشون به صورت تصادفی توی نقشه انتخاب میشه. اینکه کجا و کی بخوای از هواپیما بپری بزرگترین تصمیم اولیه هست و مشخص می کنه که ۳۰ ثانیه زنده میمونی یا ۳۰ دقیقه. موقع پریدن ٢ تا انتخاب داری: سریع شیرجه بری به سمت محله ها، شهرها یا پایگاه‌های نظامی تا اونجا بهترین اسلحه ها و تجهیزات رو پیدا کنی، یا تا دورترین جایی که هواپیما پرواز میکنه باهاش بری و تو ساختمان های دور افتاده در صلح و صفا دنبال تجهیزات بگردی. در هر حالت مراقب افرادی که کنارت فرود میان باش و اگه نزدیکت بودن آمادگی مبارزه با هاشون رو پیدا کن.

۳- همیشه دنبال چیزای ضروری بگرد.

به محض اینکه فرود بیای باید دنبال تفنگ و تجهیزات باشی تا بتونی زنده بمونی. تو ساختمونا هر چیزی که بخوای کف زمین پیدا میشه، پس وقتت رو دنبال گشتن تو جاهای دیگه تلف نکن. ضروریات رو هرچه سریعتر پیدا کن ولی چه چیزی پیدا کردن همیشه به شانست بستگی داره. گاهی وقتا توی ساختمون یه پک کامل و خفن تجهیزات پیدا می کنی، گاهی هم به زور میشه یه کُلت دستی پیدا کرد.

در ضمن پابجی کلکسیون مناسبی از اسلحه ها رو تو خودش جا داده، از اسنایپر تا مسلسل های جنگی و دستی، شاتگان و کُلت. تو میتونی ۲ تا اسلحه اصلی و ١ کُلت با خودت ببری، پس بهتره اسلحه های اصلیت رو متضاد انتخاب کنی. مثلا اسنایپر و مسلسل دستی. برای هر اسلحه نیاز به مهمات بخصوصش داری که معمولاً کنار خود تفنگ پیدا میشه. با اتصالات اضافی میتونی اسلحه هاتو ارتقا بدی، مثل دوربین با نشانه قرمز رنگ، دسته های اضافی جلوی تفنگ و خشاب با گنجایش بیشتر.

علاوه بر تفنگ، کوله پشتی لازم داری تا بتونی تجهیزات بیشتری با خودت حمل کنی و کلاه جنگی و جلیقه های محافظتی که آسیب گلوله ها رو کمتر کنه. بسته های سلامتی برای درمان بعد از مبارزه ها ضروریه و تنوع زیادی هم از نارنجک ها برای استفاده وجود داره.

۴- مبارزه هات رو انتخاب کن.

بزرگترین بخش زنده موندن تو پابجی، دونستن موقع مناسب برای مبارزه و آگاه بودن از محیط اطرافه و اگه کسی از فاصله دور داره بهت شلیک میکنه، بهتره به جای مبارزه به سمت پناهگاه فرار کنی. در مقابل هم با اسلحه ای که برد کافی نداره اسنایپ کردن حریف بی‌فایدست. مثلا مسلسل دستی در فاصله بیشتر از ۲۰۰ متر هیچ کاربردی نداره.

در نظر داشته باش که هر گلوله ای که شلیک میکنی، صداش از فواصل دور شنیده میشه و موقعیتت رو لو میده. اگر از هدفون با صدای Surround یا از ویندوز سونیک و دالبی اتموس برای صدای بازی استفاده میکنی، میتونی توی پابجی بهترین استفاده رو ازش ببری چون بهت کمک می کنه تا صدای شلیک رو از فاصله دور با دقت و جهت صحیح تشخیص بدی. البته اینکه به سمت خطر بری یا بزاری درگیری خودش خاتمه پیدا کنه بستگی به خودت داره.

۵- توی منطقه امن بمون(و از منطقه قرمز خارج شو)

مثل بقیه بازی های بتل رویال، پابجی هم نقشه بازی رو به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌کنند که شامل منطقه امن، منطقه قرمز و منطقه خطر مرگ هستن. منطقه امن با خط آبی رنگ نشون داده میشه و به آرومی کوچک میشه و به مرور زمان بازیکن ها مجبور میشن در منطقه کوچکتری جمع بشن. اگر بیرون از این خط آبی رنگ گیر بیوفتی هِلتت کم کم شروع به خالی شدن می کنه و برای زنده موندن باید هر چه زودتر به منطقه امن برگردی.

در ضمن باید مراقب منطقه قرمز هم باشی که روی نقشه پدیدار میشه. در این منطقه توپخانه ها زمین رو بمباران می کنن و شانس زنده موندن رو به صفر می‌رسونن. اگر در منطقه قرمز گیر افتادی به سرعت بدو و یا با ماشین هر چه سریعتر از اونجا خارج شو. اگه خروج از منطقه قرمز برات غیر ممکن بود، در ساختمون‌های اطراف دنبال پناهگاه بگرد و تا تموم شدن بمباران اونجا منتظر بمون.

افرادی که از مرز منطقه امن یا بمباران منطقه قرمز در حال فرار هستید، بدانید و آگاه باشید که وسیله‌های نقلیه صدای زیادی تولید می‌کنن پس راه فرار خودتون رو هوشمندانه انتخاب کنید.

۶- سیستم کنترل عجیب و غریب پابجی رو یاد بگیر

چه بخوای روی ایکس باکس وان یا روی پی سی پابجی بازی کنی، این بازی کنترل نسبت عجیبی داره که اگه میخوای توش موفق بشی باید باهاش کنار بیای. این نکات مهم را به خاطر بسپار:

روی پی سی با تک کلیک راست موس نشونه گیری کن و روی ایکس باکس باید ماشه سمت چپ رو سریع بزنی تا این اتفاق بیوفته. نگه داشتن کلید راست موس روی پی سی حالت دید از روی شانه رو فعال میکنه و با نگه داشتن ماشه سمت چپ دسته ایکس باکس هم همین اتفاق می‌افته.

روی کیبورد دکمه Alt رو نگه دار تا حالت دوربین آزاد فعال شه و حرکت راحت تری داشته باشی و با ایکس باکس این حالت با نگه داشتن ماشه سمت راست فعال میشه.

میتونی نرخ شلیک اسلحه خودت رو با فشردن دکمه B روی کیبورد یا دکمه سمت چپ روی D-Pad ایکس باکس تغییر بدی.

خوشبختانه پابجی روی پی سی بهت این اجازه رو میده تا دکمه ها رو تغییر حالت بدی و به تازگی روی ایکس باکس هم یه مدل کنترل جدید تایپB وجود داره که اجازه میده با گرفتن ماشه سمت چپ، نشونه گیری به جای تغییر حالت دید انتخاب شه. به خاطر داشتنن تجهیزات و کنترلشون مهمه، چون بهتره با شروع مبارزه و وقتی که در حال حرکت هستی، از تجهیزاتت خبر داشته باشی.

۷- با دوستات تیمی حرکت کن

گرگ تنهای پابجی بودن عالیه اما میتونی به صورت ۲نفره تا گروه ۴ نفره هم بازی کنی. این کار از XP تو کم نمی کنه و در واقع گروهی بازی کردن احساس شما رو در مورد پابجی به طور شگفت آوری تغییر میده. برای مثال پریدن از هواپیما با همدیگه و به اشتراک گذاشتن منابع و هشدار دادن راجع به گروههای دیگه ای که تو نقشه میبینین میتونه جالب باشه. در ضمن بعد از زخمی شدن هم می تونید همدیگه رو احیا کنین که باعث میشه شانس بیشتری واسه زنده ماندن پیدا کنین. تعداد بیشتر، قدرت بیشتر به همراه داره اما اینو هم بدون که دشمنانت هم حتما می تونن سازمان یافته تر عمل کنن…

۸- همیشه تکرار بازی های خودت رو نگاه کن

از زمانی که نسخه ۱.۰  روی پی سی منتشر شد، قابلیت عالی تکرار بازی ها و دیدن درگیری ها به پابجی اضافه شد. دیدن این که چجوری کشته شدی و اینکه بازیکنای دیگه چجوری شرایط خاص رو مدیریت می‌کنن باعث میشه تا درک بسیار بهتری از دیدن تکرار بازی‌ها عایدت بشه. شایدم بتونه لحظات شکوهمندی که اولین خوراک مرغ رو  پیدا کردی یادت بیاره!

مطالب مربوط به pubg:

یوسی پابجی موبایل

بازی pubg

adminpedram
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.