آموزش ساخت اکانت استیم

ساخت اکانت استیم

امروزه بسیاری از گیمر ها در جهان وجود دارند که نیاز بسیار زیادی به استفاده از استیم دارند؛ اما قبل از استفاده شما باید ساخت اکانت استیم را انجام دهید تا بتوانید اجازه استفاده از آن را داشته باشید. بدون ساخت اکانت شما قادر به استفاده از استیم و بازی هایی که درون آن وجود دارد را، ندارید.

استیم یک پلتفرم توزیع بازی های ویدیویی می باشد و شما می توانید هر نوع بازی که بخواهید را در آن انجام دهید؛ باید بگوییم تقریبا اکثر بازی های خوب دنیا در این پلتفرم وجود دارند. اما برای استفاده از استیم شما باید اکانت داشته باشید.

در ادامه چگونگی ساخت اکانت استیم را به شما آموزش می دهیم و امیدواریم این مطلب را با دقت بخوانید.

آموزش ساخت اکانت استیم

شما زمانی که سی دی کی یک بازی را از سایت های فروش بازی می خرید، باید برای فعال سازی آن بازی بر روی استیم، اکانت داشته باشید و بدون داشتن اکانت، خرید آن بازی بی فایده می باشد این آموزش را دنبال نمایید.

1- در اولین مرحله برای ساخت اکانت استیم شما باید برنامه استیم را باز کنید (برای دانلود می توانید از لینک دانلود استیم دریافت نمایید) و به بخش ساخت اکانت جدید بروید ( CREATE NEW ACCOUNT )؛ سپس بر روی موافقم ( I AGREE ) کلیک کنید.

صفحه ورود و ثبت نام استیم

2- ممکن است به این صفحه بربخورید روی گزینه CREATE NEW ACCOUNT کلیک نمایید.

ثبت نام و ورود در ظاهر دیگر استیم

3- در مرحله بعد دوباره بر روی موافقم ( I AGREE ) کلیک کنید. اکنون یک صفحه با چند بخش برای شما نمایش داده می شود. در بخش اول شما باید نام کاربری یا همان یوزر اکانت استیم خود را مشخص کنید.

صفحه اول ساخت اکانت استیم

4- سپس در دو بخش بعدی رمز عبور یا همان پسوورد را وارد کنید ( در بخش اول رمز عبوری که می خواهید برای اکانت شما در نظر گرفته شود و در بخش دوم نیز تکرار همان رمز عبور خواهد بود ). زمانی که بخش ها را پر کردید، روی گزینه بعدی ( NEXT ) کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

رمز و نام کاربری در ساخت اکانت استیم

5- بعد از کلیک بر روی گزینه بعدی ( NEXT ) وارد مرحله بعدی می شوید که باز هم کادری برای شما به نمایش در می آید که از شما آدرس ایمیل می خواهد. شما باید آدرس ایمیل خود را در دو بخشی که پیش روی شماست، وارد کنید و بعدی ( NEXT ) را بزنید.

آدرس ایمیل در روند ساخت اکانت استیم

6- در مرحله بعد یک لیست کشویی مقابل شما قرار می گیرد که باید یکی از گزینه های این لیست را انتخاب کنید و حتما آن را به یاد داشته باشید تا در صورت نیاز به بازیابی اکانت، با استفاده از آن اکانت خود را بازیابی کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، دوباره بر روی گزینه بعدی ( NEXT ) کلیک کنید.

مرحله بعدی ساخت اکانت استیم

7- در این مرحله باید منتظر بمانید و به برنامه زمان بدهید تا اکانت شما را بسازد. بعد از گذشت چند دقیقه پیامی سبز در بالای برنامه استیم به نمایش در خواهد آمد که شما باید بر روی بله ( YES ) در آن پیام کلیک کنید تا برنامه مطمئن شود که ایمیل متعلق به خود شماست.

تایید ایمیل در ثبت نام استیم

7- اکنون یک پنجره رو به روی شما خواهد بود که به صورت پاپ است؛ گزینه بله ( YES ) را بزنید. سپس به ایمیلی که برای ساخت اکانت استیم وارد کرده اید بروید و صندوق پیام ها ( INBOX ) را بزنید و پیامی که از طرف استیم به ایمیل شما ارسال شده است را باز کنید. سپس بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود.

زمانی که این کار را انجام دادید، کار های مربوط به ساخت اکانت استیم شما تمام شده است و شما موفق شده اید که یک اکانت استیم بسازید. حال می توانید سی دی کی ( CD KEY ) بازی هایی که می خواهید را به اکانت خود اضافه کنید و یا خرید بازی های استیم را به صورت مستقیم تهیه نمایید از بازی کردن آن ها لذت ببرید.

adminpedram
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.